סיפור קצר: "הקיפוד" מאת פרדיננד פון שיראך

Posted on 28 באוקטובר 2016 של

0


הפייסבוק הזכיר לי שהיום לפני שלוש שנים התפרסם ב"קורא בספרים" הסיפור הזה של פרדיננד פון שיראך מתוך הספר "פשעים" שיצא בעם עובד. כיוון שלפני שלוש שנים היו הרבה פחות קוראים לקורא בספרים, אני משתף את הסיפור שוב.

קורא בספרים

הקיפוד

השופטים לבשו את גלימותיהם בחדר ההתייעצויות, אחד מהשופטים המושבעים איחר בכמה דקות ושַׁמש בית המשפט הוחלף לאחר שהתלונן על כאבי שיניים. הנאשם היה ממוצא לבנוני, איש גדל גוף ומחוספס, וָליד אַבּו פָטָריס, והוא שתק מתחילת הדיון. העדים עלו לדוכן העדים, הקורבן הגזים מעט, הראיות נבחנו. בית המשפט דן בשוד רגיל לגמרי, עבֵרה שהעונש עליה הוא חמש עד חמש עשרה שנות מאסר. השופטים היו תמימי דעים: בשל עברו הפלילי של הנאשם יגזרו עליו שמונה שנות מאסר, לא היה כל ספק בכך שהוא השודד ושהוא בר עונשין. המשפט התנהל לו בעצלתיים במשך כל היום. זאת אומרת שלא קרה שום דבר מיוחד, אבל גם לא היה שום דבר מיוחד לצפות לו.

השעה כבר היתה שלוש אחרי הצהריים, יום הדיונים בשלב הראיות עמד להסתיים. לא נשארה עוד  עבודה רבה להיום. אב בית הדין הסתכל ברשימת העדים, בית המשפט עוד היה צריך לשמוע רק את עדותו של כרים, אחד מאחיו של הנאשם. נו טוב…

View original post 2,845 מילים נוספות

מודעות פרסומת
Posted in: Uncategorized