לכבוד יום האישה הבינלאומי – רשימת המלצות על ספרים שנכתבו בידי נשים

Posted on 14 ביוני 2016 של

0


לכבוד שבוע הספר (שמתחיל מחר) אני משתף מחדש את רשימת ההמלצות על ספרים שנכתבו בידי נשים. זה אולי הפרוייקט הכי חשוב שפרסמתי כאן מאז ש"קורא בספרים" קיים – מקווה שהוא יסייע לכם בדוכני שבוע הספר (יש גם קובץ פי די אף שאפשר להדפיס, לקפל ולשים בכיס)

קורא בספרים

היום (8 במרץ) מצוין יום האישה הבינלאומי, ולכבוד כך פניתי לתשע נשות ספרות שאני מעריך – טל ניצן, שהרה בלאו, הילה להב, נוית בראל, יערה שחורי, נעה ידלין, נטע גורביץ, ענת לוין ונעמה צאל – בבקשה לבנות רשימת קריאה מומלצת של ספרים שנכתבו בידי נשים (ואני רוצה לתת  קרדיט גם לתהילה חכימי, שבעקבות סטטוס שפרסמה השבוע נזכרתי שאני רוצה לנסות וליצור רשימה כזאת). 

לפני שניגש לרשימה עצמה, אני רוצה להעיר כמה הערות מקדימות:

ראשית, ההחלטה ליצור רשימה על טהרת הסופרות והמשוררות לא מובנית מאליה; לכאורה אנחנו רוצים לשפוט ספרות לפי איכותה (וזה אכן מה שנעשה ברשימה הזו) ולא לפי הרקע המגדרי של הכותב. עם זאת, כשמתבוננים ברוב הרשימות מהסוג הזה (10 או 100 הספרים הטובים בכל הזמנים, למשל) אפשר להבחין בקלות שנשים כמעט ולא נמצאות שם. לכן אנחנו מקווים שרשימת המלצות על סופרות ומשוררות חשובות, מוכשרות ומעניינות תגרום לקוראים לשים לב לכמות הספרים הנפלאים שנכתבו בידי נשים, גם אם לפעמים קשה להבחין…

View original post 1,188 מילים נוספות

מודעות פרסומת
Posted in: Uncategorized